Lista tagów użytkowników

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 127

Wątek: Fuelio v6.4.1 [06.02.17]

Zaawansowany Poster

User Info Menu

Domyślnie Odp: Fuelio v1.21 [03.10.12]

To jeszcze dodam, że średnie spalanie itp będzie wyliczane tylko z tankowań do pełna, dolewki nic nie wniosą w statystyki.

esgie
    Gość

Cóż, aparat matematyczny autorów okazał się dość ubogi.
    Apka wylatuje z mojego smartfona.

Początkujący Poster

User Info Menu

A wie ktos moze czy istnieje podobny program tylko taki ktory jednak potrafi wyliczyc spalanie z niepelnych tankowan?

Wysyłane z mojego GT-I9500 za pomocą Tapatalk 2

trzeźwiejący alkoholik

User Info Menu

Nie, ponieważ wtedy aplikacja nie ma jak wyliczyć .
    Można to obejść: tankujesz do pełna i potem dolewasz do pełna - jeździsz zawsze z pełnym bakiem
    Inaczej się nie da. Albo robisz dolewki a raz na jakiś czas do pełna - wtedy tez wyliczy ale będzie mniej danych w statystyce.
    Szukając rozgrzeszenia
    Usprawiedliwiam każdą nieprawość swą

Początkujący Poster

User Info Menu

Cytat Zamieszczone przez saslukasz Zobacz posta
    A wie ktos moze czy istnieje podobny program tylko taki ktory jednak potrafi wyliczyc spalanie z niepelnych tankowan?
    Jest: Car Fuel Manager
    https://play.google.com/store/apps/d...id_app.freecfm

User Info Menu

Fuelio Pro Apk v3.0.4

What's New
    3.0.4
    Fixed: Google Drive Backup should be more stable (problem with connectivity errors should be solved).
    Fixed: Unit label on add screen while changing vehicles
    Fixed: Crash on "Add screen"
    Fixed: Other bugs (FCs) reported by users

kliknij podziękuj to nie kosztuje a mnie motywuje do dalszej pracy

esgie
    Gość

Brak możliwości wyliczenia spalania na podstawie samych tankowań niepełnych, chociażby ich było tysiąc - to jakiś absurd; łatwo obalić to głupie założenie, nawet bez odwoływania się do metod statystycznych, ale po prostu - sprowadzając je do absurdu.
    Wyobraźmy sobie, że mamy auto z bakiem 40 litrów. Wlewamy do niego 20 litrów. I tak raz na jakiś czas. Żadne tankowanie nie jest pełne, o ile w appce będziemy zaznaczać dane zgodnie z prawdą - spalania nam nie wyliczy.
    A teraz wyobraźmy sobie potencjalną sytuację, w której wymieniamy - w tym samym pojeździe - bak na bak 20 litrów. Wlewamy do niego 20 litrów. Zaznaczamy tankowanie pełne - i voila, mamy wyliczone spalanie. Pomimo, że wprowadzone dane, dotyczące ilości nabytego paliwa i przejechanych kilometrów w ogóle się nie zmieniły. No bo co to za różnica jakim pojemnikiem dysponujemy? Istotne, ile do niego wlewamy!

No - zakładając, że tankujemy do pełna/do połowy i jedziemy w długą trasę, na której wypalamy całą zatankowaną ilość paliwa i porównując to z sytuacją, w której tankujemy do pełna/do połowy (w sensie: taką samą ilość, co poprzednio) i jeździmy codziennie 5km króciaki do pracy i z powrotem - tu różnica w spalaniu byłaby zapewne widoczna. Ale: w obu przypadkach zatankowano tyle samo - czyli to czy tankowaliśmy do pełna, czy też nie, znowu nie ma wpływu na wynik. Ma na niego natomiast wpływ profil korzystania z pojazdu przez kierowcę - ale możliwości wprowadzenia danych tego rodzaju w ogóle w appce nie znajdziemy.

Mając to na względzie, pragnę wyrazić moje zaniepokojenie tym, w jaki sposób appka owo spalanie wylicza - bo coś mi się widzi, że mimo szczerego zaangażowania, autorowi zabrakło umiejętności matematycznych.

Równie dobrze autor mógł uzależnić to, czy appka wylicza, czy nie wylicza, średnie spalanie, od tego, czy samochód miał włączone lampy, i czy jechało w nim dwóch, czy czterech pasażerów - przy czym włączone lampy, jak i dodatkowe 150 kilo, mimo wszystko, w nieznaczny, ale zawsze, sposób, na spalanie wpływają.

Młodszy Poster

User Info Menu

Domyślnie Odp: Fuelio v3.0.4 [13.02.14]

To jest jakaś starsza wersja? Ja mam ze sklepu 3.3.0

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez A09 ; 13-02-14 o 21:52

龍/竜

User Info Menu

Domyślnie Odp: Fuelio v3.0.4 [13.02.14]

Fuelio Pro v3.4.0

Zmiany<13.02.2014>
    1.Dodano: Możliwość ręcznego dodawania pozycji GPS do tankowania (można w prosty sposób zaznaczać lokalizacje wcześniej dodane w programie). Można to zrobić z poziomu dziennika tankowania.
    2.Dodano: tłumaczenie norweskie (Dario Dvornik)
    3.Poprawiono: Kilka mniejszych błędów, zaktualizowano biblioteki Google Play Services.
    4.Zaktualizowano tłumaczenia.

SKLEP>https://play.google.com/store/apps/d...m.kajda.fuelio
    KEY>https://play.google.com/store/apps/d...ajda.fueliopro

龍/竜

User Info Menu

Domyślnie Odp: Fuelio v3.4.0 [13.02.14]

Fuelio Pro v3.4.1

Zmiany<20.02.2014>
    Dodano: Tłumaczenie koreańskie (Seunguk Kim)
    Poprawiono: Dziennik tankowań. Błąd FC (Force Close) występujący na niektórych urządzeniach.

SKLEP>https://play.google.com/store/apps/d...m.kajda.fuelio

SKLEP KEY DONATE(PRO)>https://play.google.com/store/apps/d...ajda.fueliopro

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów