Lista tagów użytkowników

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Jak zaktualizowac system bez utraty Magisk?

iPmart Crew
    Tłumacz iPmart
    Weteran

User Info Menu

Domyślnie Odp: Jak zaktualizowac system bez utraty Magisk?

@hub555 masz wgrać pełny ROM. OTA tylko z poziomu systemu.

Telefon: S9+ SM-G965F / S7 EDGE SM-G935F / A5 2017 SM-A520F / Note 2 GT-N7100 / Note GT-N7000 / 2x S2 GT-I9100 / J3 2016 SM-J320F
    Tablet: Tab 3 8.0 SM-T310 / Tab 2 7.0 GT-P3110
    Dodatki: Gear S3 SM-R760 / Gear S SM-R750
    Nokia: 700 / N95 8GB / N73 / E63-1 / E71-1 / E72-1 / 5530

Obowiązkowa lektura - Regulamin forum, Ważne ogłoszenia, Netykieta.
    Pozdrawiam the_naturat_com.

Rekrut

User Info Menu

Domyślnie Odp: Magisk Manager

Cytat Zamieszczone przez hub555 Zobacz posta
    @Kruszka49 ponieważ od tamtego czasu wzbogaciłem również swój telefon o twrp podaj proszę jak robiłeś tą aktualizację, co i w jakiej kolejności? Aktualizowałes przy pomocy pliku z pełnym rom-em czy w jakiś sposób zdobyłeś plik z samą tylko aktualizacją i go jakoś wgrywales?
    Gdy masz już twrp to wystarczy jedynie ściągnąć najnowszy rom z OTA do instalacji z twrp, ja dla mi a1 ściągam z Secured URL, potem instaluję z poziomu twrp, a następnie należy ponownie wgrać twrp, gdyż zostanie nadpisany.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Młodszy Poster

User Info Menu

Ja mam Xiaomi Redmi Note 5 i nie wiem czy nie lepsze jest Redwolf recovery. Gdyż po aktualizacji ota nie nadpisuje go w związku z tym instalujemy po miui tylko np magiska i sprawa załatwiona.

Początkujący Poster

User Info Menu

Cytat Zamieszczone przez Kruszka49 Zobacz posta
    Gdy masz już twrp to wystarczy jedynie ściągnąć najnowszy rom z OTA do instalacji z twrp, ja dla mi a1 ściągam z Secured URL, potem instaluję z poziomu twrp, a następnie należy ponownie wgrać twrp, gdyż zostanie nadpisany.

Chcesz powiedzieć że twrp tracimy i magiska tracimy? Hmm... To chyba sobie odpuszczę aktualizację bo posiadanie twrp traci sens. Jak coś pójdzie nie tak to mam pozamiatane. Nie przywroce nic skoro twrp mi aktualizacja usunie a po to go mam żeby w razie bootloopa czy jak się coś wysypie przywrócić system. Wyjściem sensownym była by instalacja samej aktualizacji, czyli ściągnięcie pliku aktualizacji marcowej 266MB i instalacja jego przez twrp. Podejrzewam że wtedy nic by się nie tracilo, w najgorszym wypadku ponowne wgranie magiska. Ten plik aktualizacji gdzieś jest w telefonie bo tel. przez ota go ściąga - tylko kwestia skąd go wydobyć?
    Ostatnio edytowane przez hub555 ; 02-04-19 o 06:31

Rekrut

User Info Menu

Chcesz powiedzieć że twrp tracimy i magiska tracimy? Hmm... To chyba sobie odpuszczę aktualizację bo posiadanie twrp traci sens. Jak coś pójdzie nie tak to mam pozamiatane. Nie przywroce nic skoro twrp mi aktualizacja usunie a po to go mam żeby w razie bootloopa czy jak się coś wysypie przywrócić system. Wyjściem sensownym była by instalacja samej aktualizacji, czyli ściągnięcie pliku aktualizacji marcowej 266MB i instalacja jego przez twrp. Podejrzewam że wtedy nic by się nie tracilo, w najgorszym wypadku ponowne wgranie magiska. Ten plik aktualizacji gdzieś jest w telefonie bo tel. przez ota go ściąga - tylko kwestia skąd go wydobyć?
    Magisk się traci nawet jak aktualizuje się miui Polska, zawsze po ota trzeba jeszcze raz go wgrać. Tylko tam twrp zostaje. Tutaj na android one jest trochę inaczej.

Zawsze robię backup przed aktualizacją, w razie gdyby. Po aktualizacji wgrywam jeszcze raz twrp i potem magisk. Nic mi się nigdy nie zadziało złego.

iPmart Crew
    Tłumacz iPmart
    Weteran

User Info Menu

Wyjściem sensownym była by instalacja samej aktualizacji, czyli ściągnięcie pliku aktualizacji marcowej 266MB i instalacja jego przez twrp. Podejrzewam że wtedy nic by się nie tracilo, w najgorszym wypadku ponowne wgranie magiska. Ten plik aktualizacji gdzieś jest w telefonie bo tel. przez ota go ściąga - tylko kwestia skąd go wydobyć?
    Zapomnij..

Telefon: S9+ SM-G965F / S7 EDGE SM-G935F / A5 2017 SM-A520F / Note 2 GT-N7100 / Note GT-N7000 / 2x S2 GT-I9100 / J3 2016 SM-J320F
    Tablet: Tab 3 8.0 SM-T310 / Tab 2 7.0 GT-P3110
    Dodatki: Gear S3 SM-R760 / Gear S SM-R750
    Nokia: 700 / N95 8GB / N73 / E63-1 / E71-1 / E72-1 / 5530

Obowiązkowa lektura - Regulamin forum, Ważne ogłoszenia, Netykieta.
    Pozdrawiam the_naturat_com.

Początkujący Poster

User Info Menu

Aktualizacja systemu Android One ( mimo wyłączonej automatycznie aktualizacji) wywaliła mi roota oraz twrp. Czy da radę zainstalować samego magiska bez użycia komputera? Magisk manager oczywiście pozostał ale kiedy daje w nim instalacje magisk nie ma tam opcji instalacji bezpośredniej a bez roota lipa bo kilka istotnych apek mi nie działa, przez dłuższy czas nie mam dostępu do kompa dlatego proszę o podpowiedź czy da radę odpalić magiska z telefonu?
    Ostatnio edytowane przez hub555 ; 27-07-19 o 20:25

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12