Lista tagów użytkowników

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Regulamin Mobilne Forum Polska - KONIECZNIE PRZECZYTAJ !

 1. #1

  User Info Menu

  Domyślnie Regulamin Mobilne Forum Polska - KONIECZNIE PRZECZYTAJ !

  Regulamin Forum : "Mobilne Forum Polska"


  Wstęp:

  To są podstawowe zasady forum Mobilne Forum Polska. Przeczytaj je przed napisaniem czegokolwiek.
  Rejestrując się na forum jednocześnie akceptujesz poniższy regulamin.
  Za wszelkie przejawy łamania bądź naruszania regulaminu będą udzielane kary z permanentnym zablokowaniem dostępu do forum (banem permanentnym) włącznie.

  I. Postanowienia ogólne:

  To forum dedykowane jest technologiom i urządzeniom mobilnym, ich tuningowaniu, naprawianiu, modyfikacjom i nie tylko. Pliki i informacje na tej stronie są TYLKO I WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO! Zarząd forum nie ponosi odpowiedzialności za nie, ani za ich użytkowanie.

  II. Rejestracja:

  2.1. Nick wybrany podczas procesu Rejestracji nie może stwarzać pozorów świadomego podszywania się pod inną osobę już zarejestrowaną na forum.
  Jeśli okoliczności będą wskazywać na celowe działanie, konto zostanie zablokowane.
  Nick użytkownika nie może zawierać słów ogólnie uznanych jako obraźliwe ani wulgaryzmów.
  2.2. Zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta. Nieprzestrzeganie tej reguły będzie karane banem na adres IP i/lub zgłoszeniem wykroczeń przeciw netykiecie do dostawcy usług internetowych. Jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba założenia nowego konta należy w tej sprawie zgłosić się do obsługi forum poprzez stronę kontaktową
  2.3. Forum wymaga aktywacji poprzez link wysyłany na podany przy rejestracji adres email. W związku z powyższym konieczne jest podanie poprawnego istniejącego adresu email.
  2.4. Radzimy zwrócić uwagę na punkty 3.2, 4.3, 4.7, 4.9, 4.13, 4.14, 5.2 poniższego regulaminu. Zapoznanie się z nimi pozwoli uniknąć błędów najczęściej popełnianych przez nowych użytkowników.
  2.5. Konta użytkowników, którzy przez okres 4 lat nie logowali się na forum, będą automatycznie usuwane.

  III. Zasady udostępniania plików:

  3.1. Zabrania się umieszczania na naszym forum starszych wersji od tych, które pojawiły się w ostatnim czasie (chyba, że korzystanie z najnowszej wersji w pełni jej możliwości nie jest możliwe. Zamieszczane oprogramowanie musi posiadać do wyboru język polski lub angielski. Wszystkie nowe wstawki umieszczamy w osobnych wątkach. Pojawiające się natomiast nowsze wersje (aplikacji, gier, firmware itd.) które znajdują się już na forum umieszczamy w istniejącym już wątku. Aktualizując dany program / grę należy pamiętać o tym, aby post zawierał changelog oraz link do bezpośredniego pobierania. Posty niespełniające tego warunku będą usuwane.
  - Zabrania się aktualizacji oprogramowania zamieszczonego na forum przez użytkowników z rangą Developer
  - Wszelkie pliki dodajemy w postaci linku do zewnętrznego darmowego serwera ( pod pojęciem darmowy serwer rozumiemy taki na którym za pobranie czegokolwiek nie jest pobierana opłata ani nie wymagane jest rejestracja użytkownika). Zapis ten nie obowiązuje użytkowników z rangą Developer.
  - W związku z powyższym zalecamy stronę: Secured URL choć nie jest to wymagane.
  - Dopuszczamy podanie mirrorów tylko i wyłącznie wtedy, gdy poprzednie linki wygasły (są nieaktywne) lub na życzenie innych użytkowników forum. Wszystkie posty z linkami nie spełniające tych warunków będą usuwane jako duble. Zapis ten nie obowiązuje użytkowników z rangą Uploader, którzy dodają swoje linki pod linkami udostępnionymi przez użytkownika z rangą Uplinker.
  - KATEGORYCZNIE zabrania się wstawiania linków z dopiskami innych stron (dotyczy CAŁOŚCI forum) - takie posty będą usuwane, a autorzy surowo karani.
  - Zabrania się podawania mirrorów dla oprogramowania, które zostało zamieszczone na forum przez użytkowników z rangą Developer.
  - Dopuszczamy podanie np.linka do "chomika" pod warunkiem dodania go jako alternatywy linka na darmowy serwer.
  - link na zew. serwer koniecznie zamieszczamy wg poniższego przykładu:
  [dlink]Tutaj link[/ dlink] (Po znakach "/" bez spacji). Tagu [dlink] używamy TYLKO I WYŁĄCZNIE do zamieszczenia linków bezpośrednio prowadzących do pobierania plików. Możemy też skorzystać z przycisku w edytorze
  - zabronione jest używanie tagów [code][spoil] oraz wszystkich innych poza [dlink][link] do zamieszczania linków bezpośrednio prowadzących do pobierania plików. Każde użycie takiego tagu będzie nagrodzone ostrzeżeniem.
  Poniższe zalecenia dotyczą tylko nowych wątków z programami/grami:
  - koniecznie zamieszczamy opis programu/gry w języku polskim (logiczny, sensowny i zgodny z gramatyką)
  - koniecznie zamieszczamy minimum dwa zrzuty przedstawiające wygląd gry/aplikacji ("okładka/reklama" lub film może być dodatkowo). Jako serwery hostingowe obrazów zalecamy strony: Secured URL, choć nie jest to wymagane.
  Użytkownik ma 24 godziny na poprawę wątku, który nie spełnia powyższych zaleceń. Moderator poprosi o poprawę tylko wtedy, gdy wątek będzie zawierał link do pliku z programem / grą. Brak poprawy spowoduje przeniesienie wątku do Kosza !!!
  3.2. Zawsze używaj WYSZUKIWARKI przed udostępnieniem jakiegokolwiek pliku i przed zadaniem jakiegokolwiek pytania, gdyż być może plik lub odpowiedź znajdziesz już na forum.
  3.3. Na forum nie wolno zamieszczać aplikacji/map (oraz linków) firmy TomTom, Navmax.
  3.4. Poszczególne działy na forum mogą się rządzić prawami minimalnie odbiegającymi od regulaminu ogólnego. Aby uniknąć nieporozumień, prosimy przed udostępnieniem plików zapoznać się z zasadami działu w którym zakładacie temat.

  IV. Zasady pisania postów i tworzenia nowych tematów:

  4.1. Na forum używa się języka polskiego. Jeśli cytujesz oryginalny tekst w innym języku niż rodzimy, powinieneś go koniecznie przetłumaczyć w sposób zrozumiały dla innych.
  Dopuszczalne jest jedynie podawanie zmian (changelog) w języku angielskim.
  Administratorzy i Moderatorzy mają prawo i będą usuwać(z wyjątkiem w/w) bez ostrzeżenia posty nie pisane w rodzimym języku.
  4.2. Pisz poprawnie - jeśli masz z tym problemy korzystaj z przeglądarki z korekcją błędów, np. Firefox.
  4.3. Przestrzegaj zasad netykiety. Zabronione jest pisanie treści obraźliwych, rasistowskich, obscenicznych, wulgarnych (nawet w wersji zakropkowanej / zagwiazdkowanej) , oszczerczych, nienawistnych, grożących, seksualnie nastawionych, obrażających uczucia religijne, ani żadnych innych, które łamią prawa.
  Zabronione jest także pisanie postów, które nic nie wnoszą do tematu lub całkowicie od niego odbiegających. Treści łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
  4.4. Nie pisz posta pod swoim ostatnim postem tylko edytuj ten ostatni. Post pod swoim postem można napisać jedynie w przypadku gdy upłynęło 24h od ostatniego zapisu.
  4.5. Rozdzielczość wstawianej grafiki jest dowolna, na forum zastosowano skrypt, który automatycznie zmniejsza zbyt duże obrazy do odpowiedniej wielkości. Jedynym wymogiem, jest zastosowanie tagów : [IMG]
  4.6. Zabronione jest ponowne umieszczanie tych samych plików, postów, wątków. Duble będą usuwane.
  4.7. W żadnym wypadku nie wolno pisać "€dziękuję"€ jako post nic nie wnoszący do tematu, nie ma na to żadnych wymówek! Do dziękowania służy specjalny przycisk "Dzięki". Tak samo "suchy" post z prośbą o podziękowanie tzw. punkty reputacji będzie uznany za spam.
  4.8. Użytkownik nie ma prawa prosić o punkty reputacji w ŻADNYM poście. Ta zasada dotyczy również podpisów w sygnaturach, prywatnych wiadomościach oraz wpisach przy pomocy klawisza "Dzięki" (czyli jedynej możliwej formie podziękowania).
  4.9. Tworząc nazwę tematu wyraź jasno swój problem. Koniecznie dodaj w tytule wątku model urządzenia którego problem dotyczy nawet jak jest taki sam jak podany w Twoim profilu! Wątki poświęcone konkretnym producentom telefonów / tabletów oznacz odpowiednim prefiksem z wyjątkiem subfor poświęconym Dyskusji ogólnej.
  Nie używaj słów(ani ich odmian) "problem","pomoc" nadając tytuł dla nowego wątku. Już sam fakt tworzenia go w działach "Problemy, Pomoc" daje wystarczające informacje.Tak zatytułowane wątki będą usuwane bez ostrzeżenia.
  Problemy dotyczące aplikacji zgłaszamy w wątkach z danymi aplikacjami.
  Ponadto jeżeli założyłeś temat w dziale z pytaniami, a dyskusja pozwoliła na rozwiązanie problemu, koniecznie poinformuj nas o tym fakcie stosownym postem i poprzez raportowanie.
  4.10. Wszelkie tematy traktujące o chęci sprzedaży, kupna lub zamiany danego urządzenia zakładamy w dziale Oferty Kupna/Sprzedaży na zasadach określonych oddzielnym regulaminem.
  4.11. Wszelkie posty/wątki z zapytaniem typu:
  -jak zmienić IMEI na inny?
  -znalazłem telefon ale jest zablokowany. Jak go odblokować?
  -jak dostać się do zabezpieczonej sieci Wi-Fi? Jak złamać hasło do sieci? itp. czyli w jawny sposób próbujące przywłaszczyć sobie cudzą własność będą bezwzględnie usuwane.
  4.12. Przed napisaniem nowego tematu w danym dziale zapoznaj się z zasadami jakie w nim obowiązują i przestrzegaj ich!
  4.13. Prośby o udostępnienie określonych plików należy kierować wyłącznie w "Strefach poszukiwań" po uprzednim sprawdzeniu, czy pliki te nie znajdują się już na forum. Każda prośba powinna zawierać link do konkretnej aplikacji/gry w Google Play jeśli oczywiście znajduje się ona w sklepie Google. Linki do aplikacji należy umieszczać w tagu [GP]. Tworzenie nowych wątków w tym celu jest surowo zabronione
  4.14. Na forum został wprowadzony limit czasu przeznaczonego na edycję postu. Wynosi on 14 dni.
  Jeśli ktoś chce wyedytować swój post po 14 dniach od napisania proszony jest o napisanie nowego posta w wątku z uwagami, co należy zmienić (załącznik, link itp...) i zaraportowanie nowego postu (przycisk ) prosząc o poprawę konkretnego postu (np. post1)."
  4.15. Zabrania się korzystania z kolorów przeznaczonych dla administracji (zielony i czerwony - oraz wszelkich odcieni tych kolorów).
  4.16. W ChatBox zabronionym jest załączanie zapytań lub rozpoczynanie dyskusji na tematy, na które są odpowiednie działy na forum. Wiadomości tej treści będą kasowane, a autorzy odpowiednio nagradzani.

  V. Struktura oraz działanie forum, moderatorzy:

  5.1. Jeżeli natkniesz się na post, wątek, plik lub inne treści, które znajdują się już na forum, bądź łamiące Regulamin musisz go zaraportować. Zanim to zrobisz należy odnaleźć drugi identyczny post, wątek, bądź plik i w raporcie umieścić link do takiej treści. Jeżeli nie jesteś w stanie potwierdzić swojego raportu, NIE MASZ PRAWA pisać niesprawdzonych informacji na ten temat.
  5.2. Jeśli jakikolwiek post lub wątek na forum wymaga ingerencji (poprawienie tytułu wątku, usunięcie, przeniesienie itp.) Administratorów lub Moderatorów należy je raportować. Taki raport jest widoczny dla wszystkich członków Zarządu wraz z szczegółowymi danymi, które ułatwią interwencję.
  5.3. Ignorowanie, bądź podważanie decyzji/poleceń moderatorów/administratorów jest niedopuszczalne i będą wyciągane z tego konsekwencje.
  5.4. Żaden użytkownik forum nie ma prawa zachowywać się jakby był Webmasterem, Administratorem lub Moderatorem tego forum. Zostaw moderację ludziom za to odpowiedzialnym.
  5.5. Administratorzy i Moderatorzy nie mają obowiązku przestrzegać tego regulaminu.
  5.6. Wszelkiego rodzaju komentowanie regulaminu poza działem Sugestie i uwagi forumowiczów jest zabronione.
  Jeżeli macie jakieś sugestie lub pytania dotyczące zasad obowiązujących na forum, czujecie się pokrzywdzeni działaniem administratorów lub moderatorów prosimy o założenie nowego wątku w wyżej wymienionym forum, aby w nim rozpocząć dyskusję na bulwersujący Was temat.
  Wszelkiego rodzaju dyskusja na temat regulaminu w wątkach poza działem Sugestie i uwagi forumowiczów będzie niezwłocznie usuwana.
  5.7. Zabronione jest posiadanie nazwy użytkownika, tytułu użytkownika, sygnatury bądź awatara nawiązującego swoim wyglądem i/lub zawartością do tytułów i belek używanych przez zarząd forum.

  VI. Pozostałe istotne informacje i regulacje, pozwalające na sprawne działanie forum:

  6.1. To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Adres e-mail jest używany tylko do potwierdzenia szczegółów rejestracji i hasła (oraz do przesyłania nowych haseł w przypadku zapomnienia aktualnego).
  6.2. Na forum nie wolno reklamować stron komercyjnych, tzn. takich, gdzie za pobranie czegokolwiek (dzwonka, gry, tapety) żądana jest opłata. Podobnie ma się sprawa z linkami referującymi - czyli z różnych systemów partnerskich gdzie za kliknięcie w link osoba postująca otrzymuje jakieś profity.
  Jeżeli już podajesz link do jakiejś porady na inne forum to pod następującymi warunkami:
  -tej porady nie ma na Naszym forum,
  -jeżeli jakieś forum swoim regulaminem zabrania podawania linków do www.mobilneforum.pl to kategorycznie zabrania się wstawiania linków do tego forum.

  Takie posty będą bezwzględnie usuwane, a ich autorzy odpowiednio nagradzani.
  Nie tolerujemy postów w stylu poszukaj / popatrz na Secured URL.Dozwolony jest tylko konkretny link do konkretnej porady.
  6.3. Reputacja nie może być dodawana bez powodu. Nabijanie punktów reputacji oraz wszelkie pakty z tym związane będą karane z całą surowością. Zabrania się także dawania reputacji zwrotnej.
  6.4. System przydzielania nagród za ilość postów, punkty reputacji, staż na forum, itp. jest na forum obowiązkowy.
  Nagrody po spełnieniu odpowiednich warunków, określonych w zakładce „Nagrody”, przyznawane są na prośbę użytkowników forum.
  Z obowiązku przydziału nagród zwolniony jest Zarząd forum i Rangowicze, którzy mogą się o to ubiegać w utworzonym dla nich dziale.
  6.5. Zabrania się kopiowania treści postów na inne fora bez zgody autora. Sugerujemy, aby do screenshotów dodawać znak wodny lub tekst, informujący kto jest autorem oraz adres naszego forum. Umieszczenie takiej informacji w screenie nie jest obowiązkiem, aczkolwiek utrudni nieco proceder kopiowania.
  6.6. Zgodnie z Art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za pliki umieszczone przez użytkowników.
  6.7. Jeżeli jakieś materiały na forum naruszają Twoje prawa autorskie zgłoś to administracji. Zostaną natychmiast usunięte.

  VII. Szczegóły wstawiania plików wg oddzielnych, wewnętrznych REGULAMINÓW (ZASAD) DZIAŁÓW, określonych dla każdego z nich w przyklejonych wątkach:

  7.1. Regulaminy działów ANDROID:
  - Zasady działu Android - Programy
  - Zasady działu Android - Gry
  - Zasady działu Android - Nawigacja
  - Zasady działu Android - Modyfikacje
  - Zasady działu Android - Opinie o urządzeniach

  7.2. Regulaminy działów BADA:
  - Zasady działu Bada - Programy
  - Zasady działu Bada - Gry
  - Zasady działu Bada - Nawigacja
  - Zasady działu Bada - Opinie o urządzeniach

  7.3. Regulaminy działów BLACKBERRY:
  - Zasady działu BlackBerry - Dyskusja Ogólna
  - Zasady działu BlackBerry - Gry
  - Zasady działu BlackBerry - ROMY
  - Zasady działu BlackBerry - Opinie o urządzeniach
  - Zasady działu BlackBerry - Programy
  - Zasady działu BlackBerry - Nawigacja
  - Zasady działu BlackBerry - Tematy

  7.4. Regulaminy działów MAEMO:
  - Zasady działu Maemo - Programy
  - Zasady działu Maemo - Gry
  - Zasady działu Maemo - Opinie o urządzeniach

  7.5. Regulaminy działów SYMBIAN:
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Nawigacja
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Gry
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Programy
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Opinie o urządzeniach
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Modyfikacje
  - Zasady działu Symbian S60 - Symbian^3 - Tematy

  - Zasady działu Symbian S60 - os9.4 (S60v5)(Symbian^1) - Programy
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.4 (S60v5)(Symbian^1) - Gry
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.4 (S60v5)(Symbian^1) - Nawigacja
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.4 (S60v5)(Symbian^1) - Opinie o urządzeniach

  - Zasady działu Symbian S60 - os9.1/os9.2/os9.3 (S60v3) - Programy
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.1/os9.2/os9.3 (S60v3) - Gry
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.1/os9.2/os9.3 (S60v3) - Nawigacja
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.1/os9.2/os9.3 (S60v3) - Modyfikacje ROM
  - Zasady działu Symbian S60 - os9.1/os9.2/os9.3 (S60v3) - Wygaszacze / czcionki/ flash

  - Zasady działu N-Gage 2.0 - Gry
  - Zasady działu N-Gage 2.0 - Dyskusja

  - Zasady działu Symbian S60 - os7.0/os8.0/os8.1 (S60v2) - Aplikacje
  - Zasady działu Symbian S60 - os7.0/os8.0/os8.1 (S60v2) - Gry
  - Zasady działu Symbian S60 - os7.0/os8.0/os8.1 (S60v2) - Nawigacja

  - Zasady działu Symbian UIQ - os7.0/os9.1/os9.2 - Programy
  - Zasady działu Symbian UIQ - os7.0/os9.1/os9.2 (UIQv2/UIQv3) - Gry
  - Zasady działu Symbian UIQ - os7.0/os9.1/os9.2 (UIQv2/UIQv3) - Nawigacja
  - Zasady działu Symbian UIQ - os7.0/os9.1/os9.2 - Modyfikacje

  - Zasady działu Nokia N-series / E-series (os8.1/os9.1/os9.2)
  - Zasady działu Nokia S60 (os6/os7/os8)

  7.6. Regulaminy działów WINDOWS MOBILE:
  - Zasady ogólne działu PDA
  - Zasady działu PocketPC/Palm - Programy
  - Zasady działu PocketPC/Palm - Gry
  - Zasady działu PocketPC/Palm - ROMy

  7.7. Regulaminy działów IPHONE/IPOD TOUCH:
  - Zasady działu iPhone/iPod Touch - Programy
  - Zasady działu iPhone/iPod Touch - Gry
  - Zasady działu iPhone/iPod Touch - Opinie o urządzeniach

  7.8. Regulaminy działów POZOSTAŁE SYSTEMY i URZĄDZENIA:
  - Zasady ogólne działu
  - Zasady działu Nokia (S40)
  - Zasady działu Sony Ericsson

  7.9. Regulaminy działów KONSOLE PRZENOŚNE I STACJONARNE:
  - Zasady działu: Gry na konsole przenośne
  - Zasady działu: Gry na konsole stacjonarne

  7.10. Regulaminy działów KOMPUTERY:
  - Zasady działu Aplikacje PC

  7.11. Regulaminy działów FILMY (odpowiednio w wątkach):
  - Zasady działu Filmy na telefon  Poprzednia wersja regulaminu
  Ciesz się tym forum, uczestnicz w życiu na nim i współpracuj z innymi, by uczynić to forum najlepszym forum o technologiach mobilnych!
  Ostatnio edytowane przez Draco ; 11-06-17 o 19:38

Podobne wątki

 1. Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 03-01-14, 22:22
 2. Pierwszy iPhone 4 na Forum iPmart Polska (czyt. Ja)
  Przez krolez w dziale Opinie o urządzeniach
  Odpowiedzi: 63
  Ostatni post / autor: 25-02-11, 21:55
 3. Drugi urodzinowy konkurs Forum iPmart Polska
  Przez Bolec w dziale Archiwum
  Odpowiedzi: 41
  Ostatni post / autor: 07-08-10, 15:30
 4. 2 pomysły odnośnie forum ipmart polska
  Przez wooks w dziale Sugestie i uwagi forumowiczów
  Odpowiedzi: 11
  Ostatni post / autor: 17-05-09, 16:33
 5. Regulamin iPmart forum Polska - wersja 2008
  Przez BaRTaSs w dziale Ważne ogłoszenia
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 23-07-08, 20:15

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów