Lista tagów użytkowników

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Jakich używacie przydatnych programów dla Windowsa?

Poster

User Info Menu

Domyślnie Odp: Jakich używacie przydatnych programów dla Windowsa?

@up nie mogę sięz Tobą zgodzić. Programy spowalniają system, owszem, ale jest to niewielki procent o ile nie ma zawalonego autostartu. Jeśli nie są zainstalowane na partycji systemowej (ja mam np. 100GB system/400gb programy i śmieci) to niemal tego nie widać. Przyspieszanie połączenia działa, ale widać to zwłaszcza na Wi-fi, gdzie faktycznie zmiana niektórych parametrów zwiększa wydajność sieci i minimalizuje ewentualne lagi.

Same programy stricte komputera nie przyspieszają, ale czyszczą go ze śmieci. Takich nie dodaje się do autostartu, bo wtedy tak jak mówisz - spowalniają. Natomiast jeśli ma się umiejętności i nienajgorszy sprzęt, wtedy nawet zawalony windows będzie działać. Ale zawalony... umiejętnie, a nie "byle jak i byle gdzie".

Starszy Poster

User Info Menu

Podam ci przykład windows 7 64 bez modyfikowania włączy się w 30 sekund po zabawie z win7tool np po zwiekszeniu cache zrobi to w 50 a my będziemy wmawiać sobie że było inaczej tak samo z zablokowaniem dll przy starcie żadnych pozytywów .

W ustawieniach komputer właściwości możemy wybrać ile procesorów przy starcie i pamięci zadziała to i tak jednorazowo najwyżej na pare dni.
    Jestem sceptyczny jeżeli chodzi o przyśpieszanie to że skasujemy logi i inne śmieci nie powinno mieć znaczenia jeżeli system jest dobry. Można też powyłączać usługi robiłem to nie raz i za każdym razem po miesiącu prędkość wracała do podstawowej.

Gdyby naprawde windows miał lepuej działać Gates w update dał by dedykowany program.
    Ogranicze się do mscobfig jeżeli chodzi o autostart a czyszczenie logów nie będzie aż takie potrzebne , ale jeżeli trzeba bo ktoś ciągle gra to Ccleaner będzie dobrym pomysłem,

Ja mówie o starszych urządzeniach nowe mają szybsze dyski co samo w sobie przyśpiesza autostart.
    Windows jest poprostu tak źle zbudowany że spowalnia sam z siebie .

Żeby zostać przy temacie to do zmiany loga windows przy starcie i dostosowania go czy wgrania własnego polece wam windows 7 boot updater można się pobawić.
    Ostatnio edytowane przez Nieaktywny ; 02-07-13 o 09:05

Poster

User Info Menu

@up ale ja nie mówię o pseudo-trickach tylko sztuczkach sprawdzonych. Nie powierzam modyfikacji usług i systemu programom (powierzam im tylko czyszczenie go ze śmieci i defragmentację + naprawę rejestru), robię to sam z palca i system na serio dostaje kopa. A śmieci też spowalniają kompa.

Windows nie zwalnia sam z siebie. Aktualizacje powodują "planowane starzenie się systemu", co go spowalnia i jakoby zmusza do przejścia na nowszą, "szybszą" wersję. Nawiasem mówiąc, co któraś z kolei aktualizacja MS powoduje spowolnienie systemu. Celowe.

Co do apek, używałem długi czas Facebook Desktop, jednakże gromadzi on za dużo danych o komputerze - czyli bezpieczniej było go wywalić.

Starszy Poster

User Info Menu

Musisz się zgodzić że jest źle zbudowany bo trzeba mu defragmentacje robić :

Do ciekawych aplikacji można dodać najbardziej rozbudowany optymalizator i program pozwalający na dostosowanie systemu do naszych potrzeb jest nim Wintuning 7 ma najwięcej opcji z dostępnych aplikacji .
    Tylko dla ludzi z konkretną wiedzą bo można uwalić .

Polece Aide do benchmarków i diagnostyki .
    Ostatnio edytowane przez Nieaktywny ; 11-07-13 o 21:55

iOS9
    Gość

Ja na swoim laptopie z Win7 x64 z SSD ma start w 7 sekund.
    Umiejętną zabawą zszedłem do 38 procesów z COMODO + Security Essentials.
    Da się? Owszem. Ale UMIEJĘTNĄ zabawą.

Rekrut

User Info Menu

Ja na swoim komputerze używam dość mało programów ;p Głównie Media Player Classic, pakiet Adobe do pracy graficznej i gg do rozmów z dziewczyną ;p polecacie jakieś sprawdzone darmowe i dobre programy antywirusowe ?

Rekrut

User Info Menu

Z przydatnych programów to mam F.Lux. Dobre w nocy i po zmroku.
    Z tych mniej przydatnych: BESTplayer do filmów, AQQ do komunikacji, Firefox do internetów.
    Antywirus: Ashampoo Anti-Virus 2014,

Weteran

User Info Menu

Darmowy antywirus - AVG free.

Tapatalk 2 is the best!

Poster

User Info Menu

A ja używam programu SUPER . Jest to według mnie najlepszy konwenter audio , wideo z wszystkich dostępnych , a przetestowałem juz ich naprawdę wiele . W dodatku jest darmowy ale szczerze mówiąc pozostawia w tyle nawet inne płatne konwertery .

> Wytapatalkowano z GALAXY S3 <

Nokia 3510i -> Siemens s55 -> SE K700i -> SE Elm -> SE VIVAZ PRO -> SGS 3 -> HUAWEI P8 -> S7 EDGE -> Note 9

Rekrut

User Info Menu

Cytat Zamieszczone przez wysio Zobacz posta
    Darmowy antywirus - AVG free.

Tapatalk 2 is the best!
    Jak sprawdza się AVG jako antywirus ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni