ad.1 "software ERY"- co to znaczy ?
ad.2 lub zainstalować bardzo popularny MX Player
ad.5 lub po prostu wywalić punkt dostępu "Internet" (jeśli ktoś w ogóle nie korzysta z neta sieciowego)

Warto dodać taka informację o MMS'ach bo słyszałem że wielu ludzi ma z tym problemy:

P: Nie mogę wysyłać MMS'ów, dlaczego ?
O:
- po pierwsze sprawdź czy masz zainstalowane punkty dostępu (ustawienia > połączenia> więcej sieci > sieci komórkowe > nazwy punktów dostępu), tu powinien być punkt MMS, jeśli tak jest idziemy dalej, jeśli nie wchodzimy na stronę www operatora i pobieramy ustawienia jakie nas interesują,
- musimy włączyć dostęp do danych za pośrednictwem sieci komórkowej oraz Roaming danych (słowo Roaming brzmi jakbyśmy mieli zaraz nie wiadomo ile zapłacić co ? To zależy czy korzystamy z internetu operatora czy nie)

Jeżeli spełniliśmy obydwa powyższe punkty MMS się wyśle. Teraz kwestia tego internetu...Pytanie i odpowiedź poniżej

P: Nie korzystam z internetu sieciowego, a wysyłając MMS'a telefon łączy się z internetem sieci ! Co mam zrobić aby wysyłać MMS'y bez konieczności używania internetu ?
O: Sprawa jest prosta. Jeśli nie korzystamy z internetu od operatora (tak jak ja) usuwamy całkowicie punkt dostępu o nazwie "Internet". Na przykładzie S3 Neo wchodzimy w ustawienia > połączenia> więcej sieci > sieci komórkowe > nazwy punktów dostępu > (tu nazwa INTERNET oznaczona jest zielona kropką) klawisz telefonu lewy Menu > usuń.